У більш пізньому періоді карієс молочних зубів може сформуватися через надмірне вживання вуглеводів, поганої гігієни порожнини рота, недостатнього надходження в організм мінералів і мікроелементів, зокрема фтору. Для зміцнення емалі проводиться глибоке фторування зубів. Суть його полягає в аплікації унікальних фторовмісних препаратів на зубну емаль. Після її проведення найближчі півроку карієс дитині не загрожує.

За статистикою, у 15% 5-річних дітей є карієс перших постійних молярів. У 6-річному віці ця проблема є у 21% дітей, а в 11-річному - вже у 80%. І, нарешті, чотири з п'яти дефектів зубних рядів у школярів пов'язано вже з відсутністю перших постійних молярів внаслідок руйнування зубів карієсом. І дійсно, нещодавно прорізалися постійні зуби дуже вразливі, особливо їх жувальна поверхню. На них є безліч ямок і борозенок - фиссур, в яких постійно застряє їжа. Вичистити їх складно, тому там найчастіше виникають каріозні вогнища. Тому рекомендується з 7 до 12 років робити дитині в стоматологічній клініці герметизацію фісур: вирівнювати жувальну поверхню зубів за допомогою рідкого пломбувального матеріалу з фтором - Силантьєв, який за рахунок своєї підвищеної плинності при нанесенні на жувальну поверхню зуба заповнює всі важкодоступні і глибокі поверхні. Тонкий шар герметика наносять на емаль в потрібних місцях, а потім для затвердіння опромінюють спеціальною лампою. В результаті поверхня зуба стає більш рівною і гладкою і отримує захист від карієсу. Маніпуляція абсолютно безболісна, тому діти переносять її спокійно. Профілактичний ефект такої процедури зберігається близько двох років. До речі, для найбільшої ефективності Силантьєв наносять на зуб або відразу після його прорізування або протягом року після цього. І найголовніше: вартість герметизації фісур нижче вартості лікування карієсу з використанням навіть найдешевшої пломби.

Стадії карієсу у дитини

Карієс молочних зубів за глибиною ураження тканин зуба ділять на початковий, поверхневий, середній і глибокий.
При початковому карієсі на емалі зуба дитини з'являються білі плями різної форми і величини, причому їх кількість може збільшуватися. Біль при цьому відсутня. Якщо не проводити лікування, то процес буде прогресувати: плями стають темними, коричневими, чорними, захворювання може переходити в хронічну форму. При своєчасному лікуванні подальший розвиток початкового карієсу можна призупинити.

Поверхневий карієс - це дефект тканин зуба, що знаходиться в межах емалі. Каріозна порожнина може бути світлою або темною. На цій стадії ураження біль з'являється при впливі солодкого, кислого, солоного. Метод лікування цієї форми карієсу - пломбування порожнини стеклоїономери або фотополімером. У деяких випадках пломбування може бути замінено реминерализующей терапією.

При середньому карієсі вражається емаль зуба і частина дентину. Біль може виникати від солодкого, солоного, холодного і гарячого. На цьому етапі лікування передбачає обробку каріозної порожнини з наступним пломбуванням.

У разі ж глибокого карієсу бувають вражені емаль і велика частина дентину. Метод лікування тут залежить від стану пульпи.

Лікування карієсу

Лікування карієсу в ранньому віці має бути направлено в першу чергу на поліпшення загального стану дитини і лікування зубів (реминерализация або пломбування). В даному випадку лікарі рекомендують тривале перебування на свіжому повітрі, а взимку - опромінення ультрафіолетовими променями. Необхідно призначити дитині вітаміни груп А, В, С і D, препарати фториду натрію. Діти з різним ступенем карієсу потребують спостереження стоматолога: своєчасна диспансеризація дозволяє виявити початкові форми карієсу і запобігти розвитку ускладнень. Звичайно ж клініка, стоматологічними послугами якої Ви вирішили скористатися, повинна бути перевіреної. А після усунення всіх каріозних дефектів рекомендується проведення заходів, спрямованих на підвищення резистентності тканин зуба до каріозного факторам.

Допомога батьків

Батьки повинні підтримувати позитивне ставлення дітей до гігієнічних процедур. Наслідуючи своїх батьків, дитина повинна чистити зуби сам, а вже потім батьки повинні їх дочистити, ретельно видаляючи наліт з усіх поверхонь, в тому числі з самих важкодоступних. Зручніше це робити стоячи за спиною дитини перед дзеркалом, при цьому здійснюються руху повинні бути схожі з власним процесом чищення зубів, що істотно полегшує завдання. Можна також використовувати інший варіант, коли дорослий сідає і кладе голову дитини на коліна: огляд порожнини рота в цьому випадку набагато краще. Часто можна почути заперечення, що дитина не дає чистити зуби. Не варто змушувати його силою: якщо організувати процес чистки в ігровій формі з яскравими щітками, смачними пастами і залученням гумових іграшок, то можете бути впевнені, що ваш малюк буде чистити зуби з задоволенням.


Разом з цим читають

м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 340/3

(0512) 59-09-05

(096) 486-54-05

(063) 976-31-69

(067) 953-49-59


м. Миколаїв, проспект Корабелів, 7

(0512) 63-65-73

(096) 800-29-44