Зубний камінь утворюється з м'якого зубного нальоту шляхом наповнення мінералами з слини. Найстійкіші відкладення зубного каменю спостерігаються в безпосередній близькості від відкриваються в порожнину рота проток слинних залоз - язичні поверхні передніх зубів нижньої щелепи (під'язикові слинні залози) і щічні поверхні великих жувальних зубів (молярів) верхньої щелепи (привушні слинні залози), в залежності від індивідуальних особливостей обміну речовин і раціону харчування формування зубного каменю з м'якого зубного нальоту може протікати з різною інтенсивністю.
Сам по собі зубний камінь не токсичний і не викликає алергічної або запальної реакції в тканинах ясен. Але він являє собою значну проблему з наступних причин:
- тисне на ясна, порушуючи кровообіг у судинах, що призводить до місцевого нестачі кисню і поганий евакуації продуктів метаболізму;
- являє собою поверхню, до якої прикріплюються інші бактерії, збільшуючи обсяг твердих назубних відкладень;
- захищає бактерії від видалення при чищенні зубів.
Продуктами життєдіяльності бактерій є кислоти і токсини (отрути), які негативно впливають на ясна, погіршуючи її стан; також руйнують тверді тканини зуба, сприяють виникненню карієсу.
Зубний камінь може перебувати як над яснами (вище зубодесневого з'єднання), так і під яснами, неминуче викликаючи руйнування зв'язкового апарату зуба і виникнення запалення.
Самостійне видалення сформованого зубного каменю вкрай важко, тому рекомендується звернутися до послуг стоматології в Миколаєві, стоматолог видалить зубний камінь, відполірує спеціальними абразивними інструментами і пастами все поверхні зуба, а також допоможе з вибором гігієнічних засобів і методик.
Дізнайтеся більше про професійну гігієну порожнини рота.