Зубний камінь утворюється з м'якого зубного нальоту шляхом наповнення мінералами з слини. Найстійкіші відкладення зубного каменю спостерігаються в безпосередній близькості від відкриваються в порожнину рота проток слинних залоз - язичні поверхні передніх зубів нижньої щелепи (під'язикові слинні залози) і щічні поверхні великих жувальних зубів (молярів) верхньої щелепи (привушні слинні залози), в залежності від індивідуальних особливостей обміну речовин і раціону харчування формування зубного каменю з м'якого зубного нальоту може протікати з різною інтенсивністю.

Сам по собі зубний камінь не токсичний і не викликає алергічної або запальної реакції в тканинах ясен. Але він являє собою значну проблему з наступних причин:

  • тисне на ясна, порушуючи кровообіг у судинах, що призводить до місцевого нестачі кисню і поганий евакуації продуктів метаболізму;
  • являє собою поверхню, до якої прикріплюються інші бактерії, збільшуючи обсяг твердих назубних відкладень;
  • захищає бактерії від видалення при чищенні зубів.

Продуктами життєдіяльності бактерій є кислоти і токсини (отрути), які негативно впливають на ясна, погіршуючи її стан; також руйнують тверді тканини зуба, сприяють виникненню карієсу.

Зубний камінь може перебувати як над яснами (вище зубодесневого з'єднання), так і під яснами, неминуче викликаючи руйнування зв'язкового апарату зуба і виникнення запалення.

Самостійне видалення сформованого зубного каменю вкрай важко, тому рекомендується звернутися до послуг стоматології в Миколаєві, стоматолог видалить зубний камінь, відполірує спеціальними абразивними інструментами і пастами все поверхні зуба, а також допоможе з вибором гігієнічних засобів і методик.

Дізнайтеся більше про професійну гігієну порожнини рота.


Разом з цим читають

м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 340/3

(0512) 59-09-05

(096) 486-54-05

(063) 976-31-69

(067) 953-49-59


м. Миколаїв, проспект Корабелів, 7

(0512) 63-65-73

(096) 800-29-44