Запалення ясен - проблема, з якою, на жаль, стикався хоч раз в житті будь-хто. Набряк, почервоніння, кровоточивість, хворобливі відчуття і неприємний запах з рота - ознаки захворювання. Крім того, після 35 років запалення ясен - часта причина втрати зубів. Що за хвороба і як з нею боротися? З'ясовуємо у фахівців.

Види і стадії

Пародонтоз. Виникає через недостатню навантаження жувального апарату, і все, що необхідно - збільшити кількість твердої їжі в раціоні. Горіхи, морква, яблука не тільки забезпечать ваш організм корисними мікроелементами, а й стануть відмінною гімнастикою для зубів і ясен.

Гінгівіт - запалення ясен. Симптоми: кровоточивість, набряклість і неприємний запах з рота. Запальний процес зачіпає ясна і тканину, навколишнє зуби.

Пародонтит - це серйозне, прогресуюче запалення, яке здатне не тільки привести до розхитування і втрати зубів, але і стати причиною таких проблем як підвищення рівня цукру в крові, збільшення загрози виникнення інфаркту та інсульту. Особливо небезпечний для вагітних - захворювання ясен може впливати на плід і підвищувати ризик передчасних пологів.

Хто винен?

Головною причиною виникнення запального процесу ясен стоматологи в один голос називають неправильну гігієну порожнини рота. Схема проста: бактерії накопичуються на зубах у вигляді нальоту, наліт, який залишається на зубах довше двох-трьох днів, твердне і перетворюється на зубний камінь, камінь створює під яснами своєрідний кишеню, в якому бактерії відчувають себе дуже привільно і вкрай безпечно - ні зубної щіткою, ні зубною ниткою тепер їх не дістати. Згодом кишені стають глибшими, бактерій більше, і в результаті руйнуються тканину ясен, кісткова тканина, і зуб покидає вас по-англійськи - не попрощавшись. Однак причиною запалення ясен навіть при дуже хорошому догляді можуть стати спадковість, дефіцит вітамінів і мінералів в організмі, куріння, неякісні пломби і зубні коронки, захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, гормональні зміни, застосування деяких видів лікарських препаратів , включаючи краплі для носа і антидепресанти.

Що робити?

Щоб не доводити до ускладнень, при перших же симптомах запалення ясен слід швидше почати їх лікування, проконсультувавшись зі стоматологом або звернувшись в стоматологію в Миколаєві. Як правило, лікування включає в себе комплекс заходів, спрямованих на інструментальне видалення зубного нальоту і каменю, зняття запалення, ліквідацію першопричин захворювання і визначення профілактичних заходів.

Профілактика. Як відомо, будь-яку хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Якщо слідувати правилам, ваші ясна і зуби будуть в повному порядку.

  • Слідкуйте за харчуванням
  • Вживайте більше кальцію (молочні продукти, риба, мигдаль, зелень), він зміцнить кістки і зуби
  • Збільште в меню кількість продуктів, що містять вітамін С (він підвищує імунітет і усуває кровоточивість ясен)
  • Обов'язково з'їдайте один сирої овоч в день (жорстка їжа не тільки очищає зуби, але і створює необхідне навантаження на ясна)
  • Скоротіть кількість солодкого
  • Обмежте куріння і вживання спиртних напоїв. Тютюн і алкоголь вбивають в організмі необхідні для порожнини рота вітаміни і мікроелементи

Разом з цим читають

м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 340/3

(0512) 59-09-05

(096) 486-54-05

(063) 976-31-69

(067) 953-49-59


м. Миколаїв, проспект Корабелів, 7

(0512) 63-65-73

(096) 800-29-44