У багатьох дітей карієс вражає молочні зубки в 2-3 роки, але в даний час, на жаль, не рідкість поява цього захворювання і в більш ранньому віці. Чому ж дитячі зуби мають схильність до цього захворювання? Давайте спробуємо з Вами розібратися з цим. Адже, знаючи причину і особливості розвитку захворювання, набагато легше попередити його.
Одна з особливостей будови дитячих зубів - це наявність слабомінералізованої емалі, яка особливо слабка і вразлива для мікроорганізмів, які викликають карієс відразу після прорізування зубів. Найчастіше карієс вражає молочні різці верхньої щелепи і жувальну поверхню корінних зубів.
Існує величезна безліч факторів, що сприяють виникненню карієсу:
- порушення структури тканин зуба (пороки розвитку), які виникають у дитини внутрішньоутробно (до народження);
- захворювання матері - ревматизм, гіпертонія, інфекційні вірусні захворювання, ендокринні захворювання, токсикози і ін .;
- величезну роль грає куріння матері, її зловживання лікарськими засобами під час вагітності.
Особливу увагу в дитячій стоматології приділяється методам профілактики, що запобігає появі карієсу. І це зовсім не дивно - ні для кого не секрет, що будь-який захворювання легше і приємніше запобігти, ніж боротися з ним, коли воно вже виникло. Одним з головних елементів цієї профілактики є харчування дитини. Правильне харчування, контроль надходження фтору в організм майбутньої мами з водою є першими кроками на шляху профілактики не тільки стоматологічних захворювань, а й інших хвороб.