У багатьох дітей карієс вражає молочні зубки в 2-3 роки, але в даний час, на жаль, не рідкість поява цього захворювання і в більш ранньому віці. Чому ж дитячі зуби мають схильність до цього захворювання? Давайте спробуємо з Вами розібратися з цим. Адже, знаючи причину і особливості розвитку захворювання, набагато легше попередити його.

Одна з особливостей будови дитячих зубів - це наявність слабомінералізованої емалі, яка особливо слабка і вразлива для мікроорганізмів, які викликають карієс відразу після прорізування зубів. Найчастіше карієс вражає молочні різці верхньої щелепи і жувальну поверхню корінних зубів.

Існує величезна безліч факторів, що сприяють виникненню карієсу:

  • порушення структури тканин зуба (пороки розвитку), які виникають у дитини внутрішньоутробно (до народження);
  • захворювання матері - ревматизм, гіпертонія, інфекційні вірусні захворювання, ендокринні захворювання, токсикози і ін .;
  • величезну роль грає куріння матері, її зловживання лікарськими засобами під час вагітності.

Особливу увагу в дитячій стоматології приділяється методам профілактики, що запобігає появі карієсу. І це зовсім не дивно - ні для кого не секрет, що будь-який захворювання легше і приємніше запобігти, ніж боротися з ним, коли воно вже виникло. Одним з головних елементів цієї профілактики є харчування дитини. Правильне харчування, контроль надходження фтору в організм майбутньої мами з водою є першими кроками на шляху профілактики не тільки стоматологічних захворювань, а й інших хвороб.


Разом з цим читають

м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 340/3

(0512) 59-09-05

(096) 486-54-05

(063) 976-31-69

(067) 953-49-59


м. Миколаїв, проспект Корабелів, 7

(0512) 63-65-73

(096) 800-29-44