У профілактиці хвороб пародонту (пародонтозу) велику роль відіграє харчування.
Перш за все воно повинно бути повноцінним, тобто містити в оптимальній кількості все речовини, необхідні для життєдіяльності організму: білки тваринного походження (м'ясо, молоко, риба), рослинного походження (бобові та ін.), Амінокислоти (вони необхідні для процесів синтезу білка, відновлення тканин), жири та вуглеводи (джерело енергії для процесів обміну), мікроелементи і вітаміни (біологічні каталізатори різних біологічних процесів).
Необхідно пам'ятати, що переїдання, як і голодування, порушує обмін речовин в організмі. Тому дуже важливо правильно визначити якісний і кількісний склад раціону: оптимальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів.
Надлишок вуглеводів особливо шкідливий людям, схильним до розвитку пародонтозу, пародонтиту. Вуглеводи створюють умови для утворення зубного нальоту.
На стан зубів певною мірою впливає і консистенція їжі, її кулінарна обробка. Їжа повинна забезпечувати гарну очіщаемость зубів, створювати посильну функціональне навантаження на пародонт. У раціоні повинні бути сирі овочі і фрукти. В процесі їх жування зміцнюються тканини пародонту і відбувається природне самоочищення порожнини рота. Якщо у вас все ж таки з'явився пародонтоз, то в цьому разі необхідне лікування ясен у стоматолога для уникнення ускладнень.