Лікування ясен - пародонтозу повинно бути комплексним з включенням загального і місцевого лікування.
Загальне лікування спрямоване на ліквідацію основного захворювання, а також на поліпшення кровообігу і регенераційних здібностей тканин пародонта:
- Фізичні методи: д'Арсонваль, вакуум-масаж, гідромасаж, палацовий масаж, електрофорез вітаміну В1, аскорбінової кислоти.
- Парафінотерапія.
- Біостимулятори: ФіБС, алое, склоподібне тіло.
- Насичення організму вітамінами: антигістамінні препарати.
Мета місцевого лікування пародонтозу - усунення дратівливих факторів: видалення зубних відкладень, вирівнювання оклюзійних поверхонь, шинування та протезування зубів за показаннями, зняття гіперестезії (підвищеної чутливості) зубів, а також проведення реминерализующей терапії. Зазначені заходи попереджають приєднання до дистрофії кісткової тканини при пародонтозі явищ запалення. Для досягнення цієї мети проводиться санація порожнини рота; рухливі зуби, які в результаті пародонтозу можна зберегти, видаляють. Ясенні кишені обробляють перекисом водню, антисептиками, фурацилліном. Нарівні з антибіотиками, які у вигляді пасти закладають в ясенний кишеню, застосовують кортикостероїди. Після зменшення запальних явищ в періодонті проводять кюретаж зубо-ясенних кишень з метою видалення грануляцій та створення умов для рубцювання поверхні рани внутрішньої частини ясенного краю.
Поряд з консервативними методами лікування застосовують і хірургічні. Хірургічне лікування пародонтозу, що проводиться під місцевим знеболенням, направлено на видалення глибоко розташованих зубного каменю і грануляцій.
Для стимуляції кісткоутворення застосовують остеотропні матеріали для заповнення зубоясенних кишень.
Вибір і проведення загального лікування пародонтозу здійснюється стоматологом спільно з терапевтом.