Лікування ясен - пародонтозу повинно бути комплексним з включенням загального і місцевого лікування.

Загальне лікування спрямоване на ліквідацію основного захворювання, а також на поліпшення кровообігу і регенераційних здібностей тканин пародонта:

  • Фізичні методи: д'Арсонваль, вакуум-масаж, гідромасаж, палацовий масаж, електрофорез вітаміну В1, аскорбінової кислоти.
  • Парафінотерапія.
  • Біостимулятори: ФіБС, алое, склоподібне тіло.
  • Насичення організму вітамінами: антигістамінні препарати.

Мета місцевого лікування пародонтозу - усунення дратівливих факторів: видалення зубних відкладень, вирівнювання оклюзійних поверхонь, шинування та протезування зубів за показаннями, зняття гіперестезії (підвищеної чутливості) зубів, а також проведення реминерализующей терапії. Зазначені заходи попереджають приєднання до дистрофії кісткової тканини при пародонтозі явищ запалення. Для досягнення цієї мети проводиться санація порожнини рота; рухливі зуби, які в результаті пародонтозу можна зберегти, видаляють. Ясенні кишені обробляють перекисом водню, антисептиками, фурацилліном. Нарівні з антибіотиками, які у вигляді пасти закладають в ясенний кишеню, застосовують кортикостероїди. Після зменшення запальних явищ в періодонті проводять кюретаж зубо-ясенних кишень з метою видалення грануляцій та створення умов для рубцювання поверхні рани внутрішньої частини ясенного краю.

Поряд з консервативними методами лікування застосовують і хірургічні. Хірургічне лікування пародонтозу, що проводиться під місцевим знеболенням, направлено на видалення глибоко розташованих зубного каменю і грануляцій.

Для стимуляції кісткоутворення застосовують остеотропні матеріали для заповнення зубоясенних кишень.

Вибір і проведення загального лікування пародонтозу здійснюється стоматологом спільно з терапевтом.

Пам'ятайте: своєчасно розпочате і правильно проведене лікування пародонтозу дає підставу розраховувати на попередження подальшого розвитку патологічного процесу і передчасної втрати зубів.

Разом з цим читають

м. Миколаїв, пр. Богоявленський, 340/3

(0512) 59-09-05

(096) 486-54-05

(063) 976-31-69

(067) 953-49-59


м. Миколаїв, проспект Корабелів, 7

(0512) 63-65-73

(096) 800-29-44